Call Now

Записатись на прийом

Що таке мамологія?

post image

Мамологія – це розділ медицини, що займається вивченням, лікуванням та профілактикою захворювань молочних залоз. Цей напрямок за останні роки почав стрімко розвиватися, тому що останнім часом лікарі все частіше класифікують патологію грудей.

Захворювання молочної залози лікуються за допомогою точної діагностики та підбору високоефективних методів лікування. Більшість пацієнтів віддають перевагу лікуванню саме в нашому центрі, оскільки ми пропонуємо якісне обстеження, консультації мамологів вищої кваліфікаційної категорії та унікальне сучасне обладнання зразків яких лише декілька в Україні – 3D ABVS – ультразвуковий томосинтез.

Система 3D ABVS – це розвиток методу ультразвукової діагностики молочних залоз у бік автоматизації, що дозволяє знизити загальний час обстеження, надаючи при цьому в рази більше інформації про стан молочних залоз пацієнта ніж при класичному методі обстеження

Франк Штеблен – лікар-мамолог

Як це працює?

Принцип роботи – автоматизація процесу сканування. Пацієнтці на груди встановлюють спеціальний датчик, що два або три рази сканує всю область залози. Вбудоване програмне забезпечення обробляє отримані дані і дозволяє отримати об’ємне зображення сканованої області на екрані комп’ютера робочої станції.

Сканування починається з комфортного розміщення пацієнта і позиціонування усіх необхідних датчиків, закріплених на регульованих кронштейнах. Адаптивна ергономіка кронштейну спрощує та пришвидшує процес сканування. Автоматичне отримання зображення на дисплеї забезпечує достовірні результати, які не залежать від пацієнта, в той час як традиційні методи обстеження можуть визивати дискомфорт і стрес у пацієнта.

✨ Завдяки такому сучасному підходу час обстеження скорочується майже у 2 рази

Це боляче?

Ні, адже дослідження на сучасному обладнанні припускають лиш мінімальні стискування. В залежності від розміру та анатомічної будови грудей дослідження займають від 8 до 10 хвилин, в той час як традиційне ультразвукове дослідження в режимі 2Д може тривати від 20 до 30 хвилин.

Отримані дані наші спеціалісти швидко аналізують за допомогою вдубованих передових технологій роботи з 3Д та 4Д даними.

💁‍♂️ Мамологія у Панацеї – інноваційні підходи до терапії та найкращі методи діагностики

Наші онкологи-мамологи займаються діагностикою, лікуванням і профілактикою різноманітних захворювань молочних залоз, як у жінок, так і у чоловіків.

В нашому центрі курує роботу фахівців та проводить консультації з питань онкології та мамології заслужений лікар України, лікар-хірург-онколог вищої категорії, Запухляк Василь Іванович.

Що ми пропонуємо?

«Панацея» пропонує новітні методики ранньої діагностики раку грудей та інших захворювань молочних залоз:

  • консультації досвідченого лікаря хірурга-онколога-мамолога, акушера-гінеколога, гінеколога-онколога, ендокринолога, невропатолога, гастроентеролога та інших необхідних фахівців.
  • ультразвукове обстеження (УЗД) будь-яких органів та систем за допомогою ультразвукового сканера експерного класу на апараті SIEMENS, що має високу роздільну здатність та функцію еластографії;
  • томографія молочної залози (ABVS об’ємне сканування з 3D-реконструйованим зображенням тканини молочної залози у всіх проекціях), нова методика сканування молочної залози шляхом поєднання мамографічної та ультразвукової методик на апараті SIEMENS (Німеччина-США) ACUSON S2000 ABVS;
  • консультації провідних хірургів-онкологів нашої області;
  • онкомаркери, біохімічні, гормональні та інші методи лабораторних досліджень (понад 1000 видів аналізів);
  • пункційна біопсія молочної залози з цитологічним дослідженням матеріалу;

Профілактична допомога є життєво важливою для якості Вашого життя! Проходьте щорічне обстеження, адже від раннього виявлення хвороби залежить ефективність лікування!

Починаючи з 20-річного віку, раз на 2 роки потрібно з профілактичною метою відвідувати мамолога і робити УЗД молочних залоз. Після 40 років обстеження необхідно проводити щорічно. Регулярні самообстеження вітаються. У жодному разі не відкладайте запис на консультацію до мамолога і Ви зможете уникнути найгіршого.

💊 Візит до мамолога – це візит здоров’я.

Коли необхідно звертатися до лікаря?

7 приводів після яких обов’язково необхідно записатися до мамолога:

  1. Біль і нагрубання молочних залоз в період ПМС можуть говорити розвиток мастопатї. Біль та печіння протягом усього циклу свідчать про розвиток фіброзно-кістозної мастопатії. Слід якнайшвидше звернутися до мамолога, поки захворювання можна вилікувати консервативно, не звертаючись у відділення гнійної хірургії або до онкомамолога.
  2. Якщо у Вас були будь-які травми грудей внаслідок падінь, аварій, під час активних занять спортом – це привід проходити обстеження регулярно, оскільки травма призводить до ризику новоутворень.
  3. Якщо Вам більше 30 років, але у Вас ще немає дітей або Ви переривали вагітність – усе це є чинниками ризику розвитку захворювань грудей і приводом до звернення до мамолога.
  4. Грудне вигодовування багато в чому захищає жінок від розвитку захворювань молочної залози, але якщо в період лактації Ви помітили застійні явища в грудях, болючість молочних залоз, зміну складу молока (помутніння, темний колір, кров у молоці) та підвищення температури тіла на тлі цих симптомів то до мамолога варто звернутися негайно. Такі симптоми можуть говорити про запальний процес у молочних залозах або інфекції молочних проток.
  5. Якщо у Вас в історії хвороби фігурують гінекологічні захворювання, пов’язані з надлишком естрогену, або підвищена кількість цього гормону в аналізі крові, крім гінеколога, обов’язково слід відвідати і мамолога. Гіперестрогенемія дуже часто призводить до розвитку різноманітних захворювань молочної залози.
  6. Біль у соску, зміна кольору, форми, структури ареоли соска та сосків: лущення, почервоніння, роздратування, свербіж, висипання, мокнутие, схоже на екзему, виділення з соска – все це має змусити Вас задуматися та записатися на прийом до лікаря-мамолога. І що раніше, то краще.
  7. Якщо Ваші родички мали онкологічні захворювання грудей або гінекологічної сфери. Безліч досліджень довело, що гінекологічні та мамологічні онкозахворювання визначаються тим самим геном, який передається у спадок.
✨ Навіть якщо жодного приводу для хвилювань Ви не виявили, пам’ятайте: хто попереджений – той озброєний

Здорові груди – красиві груди, тому якщо Ви починаєте відчувати біль або бачити зовнішні зміни – то повинні не затягувати з візитом до мамолога.

Не відкладайте на завтра проблеми, які вимагають вирішення сьогодні, особливо якщо це стосується Вашого здоров’я! Двері Миколаївського МЦ «ПАНАЦЕЯ» завжди відчинені для Вас!