Вимоги щодо підготовки до ультразвукових досліджень (УЗД)
УЗД органів черевної порожнини. (печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза) – напередодні виключити з раціону харчові продукти, що сприяють газоутворенню (сирі фрукти та овочі, чорний хліб, молоко, газована вода тощо)
При схильності до підвищеного газоутворення – напередодні дослідження прийом ентеросорбентів (активоване вугілля 4-6 таб.)
Найбільш прийнятний час для дослідження – вранці натще. Якщо дослідження належить у другій половині дня, то вранці допускається легкий сніданок, а інтервал між їжею та УЗД має бути не менше 8 годин
неприпустимо проведення УЗД відразу після гастроскопії або колоноскопії (УЗД проводиться через 1-2 дні)
УЗД нирок, щитовидної залози, серця, органів мошонки, суглобів, ока, м’яких тканин, периферичних лімфовузлів – спеціальної підготовки не потрібно.
УЗД органів малого тазу (гінекологічне дослідження) – Найбільш оптимальні терміни для обстеження та методика сканування (трансвагінально, трансабдомінально) визначаються лікарем акушером-гінекологом або бажано проводити на 5-7 д.м.ц. Перед обстеженням трансвагінальним датчиком необхідно випорожнити сечовий міхур. Для абдомінального дослідження випити щонайменше 1 л негазованої рідини за 1-1,5 години до дослідження.
Для дослідження передміхурової залози необхідне відчуття нормального наповнення сечового міхура та звичайного бажання до сечовипускання.
УЗД молочних залоз – спеціальної підготовки не потрібно, бажано проводити дослідження на 5-7 д.м.ц.
УЗД судин – за 2-3 години до дослідження утриматися від прийому їжі та великої кількості випитої рідини.